prosím čekejte...

NOVINKY

Všechny novinky naší společnosti

jsou denně aktualizovány na našem facebooku , děkujeme za sledování , sdílení a lajkování .

Obliba investičních rodinných šperků stoupá

Zájem o investiční rodinné šperky u českých investorů v poslední době znatelně roste. Potvrzuje to průzkum zaměřený na spotřebitelské chování při nákupu šperků. Češi nejčastěji kupují dražší šperky jako dárek k významnému životnímu jubileu (42 %) a u příležitosti svatby (31 %). Pro 23 % je motivem právě investice. Česko není jedinou zemí, kde objem investic do klenotů stoupá. Nevídaný 20% meziroční nárůst prodaných investičních šperků hlásí Řekové. Důvodem je neutěšená ekonomická situace a nedůvěra v bankovní systém. Řekové se proto snaží uložit finanční prostředky do aktiv, která umí uchovat hodnotu nebo ji dokonce i zvýšit.

Zdroj: Kurzy.cz

Banky bez peněz, cena zlata roste! Další krize za dveřmi?

 

Další světová finanční krize je podle ekonomů na spadnutí. Příčinou je zejména kritická finanční situace Řecka a dalších evropských států. Jejich problémy hrozí přerůst i v krizi bankovní. Kvůli obavám ekonomů už letos spadly akcie evropských a amerických bank o 700 miliard dolarů. Stoupá cena zlata, které v době nestability představuje jistou investici


Investoři se obávají zejména neřízeného bankrotu Řecka, které se i přes masivní finanční pomoc ze strany Evropské unie, bank a soukromých investorů potácí na okraji pádu do finanční propasti. Podle ekonomů by evropské banky nemusely řecký bankrot ustát a Řecko by mohly následovat i další země, jako je Itálie, Irsko, Portugalsko a Španělsko.

Kvůli nejisté situaci a strachu investorů rychle klesají akcie bankovních domů. Podle agentury Bloomberg letos  spadly evropské a americké bankovní indexy o 30 %, což pro banky znamená ztrátu 700 miliard dolarů. Jak peníze v bankách docházejí, stoupají ceny mezibankovních půjček a banky hromadně propouštějí zaměstnance.

Zároveň stoupá zájem o nákup zlata, které představuje bezpečnou investici v době nejistoty. S rostoucí poptávkou se zvedá také cena zlata, která se od začátku roku zvýšila o třetinu a dosáhla na historické maximum.

Zdroj: Blesk.cz Zprávy 24h.Růžové diamanty jako bezpečná a výhodná investice

Diamanty z největšího dolu světa v severoaustralském Argyle získávají neustále na oblibě a taky na hodnotě. Jejich rostoucí  cena, a tedy i možnost vysokého zisku, láká investory napříč všemi státy a kontinenty. Důležitou roli hraje také vysoká bezpečnost investice do těchto netradičních barevných diamantů.

Zdroj: Kurzy.cz

Platina a palladium - konkurence zlata a stříbra

Už od starověku bylo zlato kovem králů a symbolizovalo bohatství a úspěch. Vyráběla se z něj krásná umělecká díla i honosné šperky. Dnes už sice obvykle nemá charakter platebního prostředku, ale pořád je považován za významného uchovatele hodnoty a je oblíbenou formou.Stříbro je někdy hanlivě označováno za ošklivějšího sourozence zlata. Kdyby tomu ale tak skutečně bylo, neměly by stříbrné šperky a doplňky mezi lidmi takovou oblibu. Na rozdíl od zlata je stříbro také mnohem odolnějším materiálem. Stříbro tedy není tak vzácné jako zlato, přesto je i tento kov v podobě krásných šperků zajímavou investicí.Poměrně nedávno objevenými kovy jsou platina a palladium. Oba kovy jsou mnohem vzácnější, než zlato a stříbro. A to doslova, například veškeré vytěžené zásoby platiny by se vešly do průměrně velkého obývacího pokoje.

Zdroj: Kurzy.cz

Kanadská společnost našla druhý největší diamant na světě. Pochází z dolu v Botswaně

Malá kanadská těžařská společnost Lucara Diamond Corp. našla ve svém dole v Botswaně diamant, který je podle firmy druhým největším diamantem v kvalitě drahokamu na světě, jaký byl kdy vytěžen, a největším nálezem diamantu za více než století. Vyplývá to z prohlášení společnosti.
Diamant má 1111 karátů a jeho rozměry jsou 65 milimetrů x 56 milimetrů x 40 milimetrů. Je to diamant typu IIa, který neobsahuje dusík a vůbec žádné příměsi a je v přírodě vzácný. Diamant pochází z dolu Karowe v Botswaně, jedné z nejbohatších oblastí na diamanty. Je také zatím největším diamantem, který byl v Botswaně.Po objevu narostly akcie společnosti o 34 procent.Největším doposud registrovaným diamantem je kámen Cullinan. Našel se v roce 1905 v Jihoafrické republice a měl 3106 karátů. Byl rozřezán na několik leštěných drahokamů, dva největší jsou součástí britských korunovačních klenotů, uvedla agentura Reuters.

Zdroj: Hospodářské Noviny

Komoditní vývoj v září

Čína je největším světovým spotřebitelem komodit a druhým největším spotřebitelem ropy.  Čínská centrální banka zvýšila své zlaté rezervy o 1 %. Země se tímto krokem snaží diverzifikovat své devizové rezervy. Čínské rezervy zlata vzrostly z červencových 53,93 milionu trojských uncí na 54,45 milionu trojských uncí v srpnu. Čína od roku 2009 zvýšila se zlaté rezervy o 57 %, čímž se stala pátou zemí s největšími zlatými rezervami na světě.

Zdroj: investujme.cz

Ceny diamantů do 1 karátu za týden rostly o 6 %. Podražit mohou i větší kameny

Cena 0,3karátových diamantů se zvýšila za uplynulý týden o 6 %, u 0,4karátových
a 0,5karátových diamantů pak o 5 %. Vyplývá to z aktualizace maloobchodních cen oficiálního diamantového ceníku Rapaport Diamond Report. Do budoucna se ale očekává, že cena by mohla růst i u větších kamenů.

Růst cen je způsoben převisem poptávky po broušených diamantech nad nabídkou – na trhu je nedostatek malých kamenů.

Zdroj: Měšec.cz

QE4 a zlato za 5 000 USD? Jen otázka času, tvrdí Peter Schiff

Peter Schiff, ředitel a hlavní globální stratég Euro Pacific Capital, dlouhodobě tvrdí, že na tom americká ekonomika není ani zdaleka tak dobře, jak se na první pohled zdá, a Fedu nakonec nezbude nic jiného než oznámit čtvrté kolo kvantitativního uvolňování. Současně s tím tvrdí, že zlato coby bezpečný přístav vystřelí k 5 000 USD za unci.

Zdroj: Kurzy.cz

Zlato na 3měsíčním maximu díky propadu rizikových aktiv

Ceny zlata dnes pokračují ve svém růstu a posunují se nejvýše za poslední 3 měsíce. Investoři se odvracejí od rizikovějších aktiv v obavách z negativního vlivu obecného ekonomického zpomalování ve světě.. Prospěšné je také pokračující oslabování dolaru.

Zlato od začátku roku posiluje o cca 11%

Zdroj:Kurzy.cz

1 2 3 4