George Soros, americký investor maďarského původu nedávno začal prodávat akcie a další majetek a nakupuje zlato.Soros nedávno začal prodávat akcie a další majetek a kupuje namísto toho zlato. V relativně stabilní situaci na trhu, jak to vypadá v současnosti, takové chování je těžko vysvětlitelné. A  naopak tyto transakce nebyly levné. Ale v případě finanční krize, se mu mohou transakce velmi rychle zhodnotit.Soros je považován za spekulanta, má vliv na evropskou politiku a zejména  na ukrajinskou. Jeho jmění se odhaduje zhruba na 25 miliard dolarů, částečně je získal bezohlednými spekulacemi.Soros nedávno začal prodávat akcie a další majetek a kupuje namísto toho zlato. V relativně stabilní situaci na trhu, jak to vypadá v současnosti, takové chování je těžko vysvětlitelné. A  naopak tyto transakce nebyly levné. Ale v případě finanční krize, se mu mohou transakce velmi rychle zhodnotit.

Jeho transakce jsou tak rozsáhlé, že i dokonce ve "Wall Street Journal" bylo uvedeno: "Zajímáte se o budoucnost světové ekonomiky a máte obavy, že opět jsou velké trhy před zhroucením? Podívejte se jak velké transakce realizoval v poslední době miliardář Soros. Prodal akcie  Fund Management LLC a kupuje ve velkém  zlato a akcie zlatých dolů v řádu 30 miliard dolarů a WSJ poznamenává "Investoři v turbulentních dobách často nakupují zlato jako stabilní investici. "

Téma Sorosových nákupů se objevuje i ve spojitosti s Brexitem. Odejde-li Velká Británie z EU,  mohly by být důsledky pro evropskou ekonomiku katastrofální.

Soros sám vidí možnosti takového kolapsu v souvislosti s migrační krizí, finanční krizí v Řecku a možným odchodem Britů z EU. "V případě, že Velká Británie opustí EU, mohlo by to odstartovat všeobecný rozpad Evropské unie"

George Soros (narozen György Schwartz) je americký investor maďarského původu. Proslavil se, když vsadil v září 1992 na devalvaci britské libry, na konci vydělala asi jednu miliardu amerických dolarů a zničil mýtus nedotknutelnosti britské centrální banky.

Zdroj: První zprávy.cz