"Když se mezinárodní měnový systém zřítí, bude to o tom, kolik zlata máte." To prohlašuje James Rickards, americký ekonom, investiční bankéř a autor světoznámých bestsellerů Smrt Peněz a Měnové války: Příchod nové globální krize. 

V reakci na aktuální měnovou politiku Rickards mimo jiné uvádí, že americký Fed manipuluje všechny trhy na světě ve snaze zbavit se první deprese od 30. let. V důsledku toho, rozvíjející se země opouštějí papírové měny ve prospěch fyzického zlata v očekávání zhroucení mezinárodního měnového systému.

"Právě jsem se vrátil z cesty do Švýcarska," pokračuje Rickards. "Nešel jsem do žádné banky, ale rovnou do rafinérií zlata, abych zjistil, co se ve skutečnosti děje s fyzickým zlatem. Setkal jsem se s představitelem jedné z největších rafinerií drahých kovů, která produkuje zlato v objemu 20 tun za týden. Polovinu z toho kupuje Čína, která se odvrací od amerického dolaru, aby získala zlato a pojistila se pro případ, že dolar půjde dolů. Rusko se zase odvrací od dolaru z geo-politických důvodů a Saudská Arábie také postupně bojkotuje dolar."

Co mohou investoři dělat?

"Vzít 10 % ze svého majetku, pokud jsou opatrní, 20 %, pokud jsou podnikaví, a vložit je do fyzického zlata. V případě, že bude měna devalvována, budou mít v osobním vlastnictví zlato, které uchová jejich majetek." uzavírá své prognózy Rickards a upozorňuje, že ruská a čínská touha zbavit se amerického dolaru jako globální rezervní měny je časné znamení "stále více nevyhnutelné " krize.

 

Zdroj: Bullion Vault