prosím čekejte...

ČLÁNKY

Investovat můžete i do zlata či ropy

Investovat můžete i do zlata či ropy

12.07.2017

Stále více Čechů se přesvědčuje o tom, že výnosně se dá investovat nejen do akcií či dluhopisů, ale také do komodit, jako jsou zlato, ropa, diamanty, šperky, a třeba i do obrazů, vína, kávy, nebo dokonce čokolády.

Celý článek
Ví něco, co my ne? Miliardáři začínají kupovat zlato

Ví něco, co my ne? Miliardáři začínají kupovat zlato

12.06.2017

Není investor jako investor a nejlepší je učit se od těch nejúspěšnějších. Ray Dalio nebo Stan Druckenmiller jsou profesionální obchodníci s analytickými týmy, kteří se umí ponořit hluboko do komplexnosti a jemných nuancí trhu. Teď vkládají nemalou část svých prostředků do zlata. Infografiku, která zodpoví „proč“, přinesl Visual Capitalist.

Celý článek
Cena zlata může vystřelit na 5000 dolarů

Cena zlata může vystřelit na 5000 dolarů

12.06.2017

Recese americké ekonomiky se nezadržitelně blíží, otázkou už není ani tak zda, jako spíše kdy k tomu dojde. Důvěra v centrální banky je ohrožena, úroveň zadlužení nekontrolovatelně roste a finančním trhům hrozí výrazné šoky. To jsou vyhlídky, které představila lichtenštejnská investiční společnost Incrementum v aktuální verzi celosvětově nejčtenější zprávy o zlatu nazvané „In Gold We Trust“. Investorům však nabízí východisko. Tím, komu se v tomto pochmurném výhledu blýská na zlaté časy, je právě zlato. A jízda to má být opravdu spanilá – za možnou experti považují i úroveň na 5000 dolarech.

Celý článek
Kam má smysl dlouhodobě investovat peníze = čas?

Kam má smysl dlouhodobě investovat peníze = čas?

20.02.2017

To, že je Evropa ve slepé uličce a přijde další finanční krize, to je všem asi jasný. Jen si moc lidí neuvědomuje dopad a blížící se zánik demokracie, jak říká ekonom Oldřich Rejnuš.

Centrální banky se mění  v casino

Všichni dobře víme, že je teď nejnižší úroková sazba za dlouhou dobu a s tím zadlužené domácnosti. A právě čím nižší úroková sazba je, tím více lidé investují do výnosnějších a rizikovějších projektů.

 

Krytí peněz je zámek právě na hodnotu peněz

Tím nemyslím ani tak nemovitosti, které jsou v další bublině, ale spíše komodity, např. fyzické kovy. Židé mají pravidlo: Držet 20 % ve zlatě a modlit se, že ho nebudeš nikdy potřebovat. Alternativou je pro mě také digitální zlato Bitcoin a další digitální měny.  Jak podotkl ekonom Juraj Karpiš na Vyšehradském fóru. O kryptoměnách lidé jistě uslyší, až banky budou zavřené. Čemu dlouhodobě věříte Vy, jaký je Váš finanční scénář?

 

Zlato pojď na to

Na zlato jsou různé pohledy, ale možná se shodneme, že je dobré nějaký ten kus fyzického kovu vlastnit. Podle tradera Ludvíka Turka bude mít vývoj měn přímý dopad na vývoj ceny zlata. Růst dolaru samozřejmě nepomáhá růstu zlata, spíše naopak. Zlato podle něj bude pokračovat v propadu, může jít k cenám okolo 1 000 USD za unci, možná pod 800 USD/unci do roka, dvou. V dlouhodobém horizontu a při současných cenách je spíše podle mě zajímavé přikupovat. Zlaté časy určitě přijdou. S cenami dost může zamávat další ekonomická krize.

zdroj: web4trade

Celý článek
Zlato se chová divně. Úřaduje velký kupec?

Zlato se chová divně. Úřaduje velký kupec?

22.02.2017

Růst sazeb Fedu, špatně pro zlato. Jenže tato obecná poučka v poslední době opakovaně neplatí. Neplatila v prosinci 2015, neplatí od konce roku 2016. Růst sazeb a růst ceny zlata ruku v ruce. A nejen ona. Co se to děje?

Celý článek
1 2 3 4